Elszállították a Budapest XII. kerületében talált bombát

A tűzszerészek később megsemmisítik a robbanótestet

Krónika
  • 2017.01.19. - 21:33

Elszállították a helyszínről azt a bombát, amelyet csütörtök este találtak a főváros XII. kerületében - közölte Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az MTI-vel.

bomba
A XII. kerületi Sashegyi úton, egy építkezésen talált második világháborús 
bomba a honvédség tűzszerészeinek autójában. Fotó: MTI/Lakatos PéterNémeth-Zsohár Ágnes elmondása szerint a szakemberek egy második világháborús, 50 kilós, magyar repeszromboló bombát találtak, amelynek sérült volt a gyújtószerkezete, de szállítható állapotban volt. A tűzszerészek egy kijelölt helyen később megsemmisítik a robbanótestet. Az elszállítás után a korábban 100-150 méter sugarú kört érintő területzárást feloldották, a lakók visszatérhetnek otthonaikba.

Reklám