Hivatalos személy által elkövetett bűnpártolás miatt négyszázezer forint pénzbüntetésre ítélte Tóth Józsefet, a Hajdú-Bihar Megyei Közgyűlés volt szocialista alelnökét, Polgár jelenlegi polgármesterét (DK) tegnap a Debreceni Törvényszék – tudatta a távirati iroda.
A hajdú-bihari közgyűlés volt szocialista alelnöke ellen egy 2005-ös, a cég titkára és projektvezetője által elkövetett sikkasztás leplezési kísérlete miatt indult eljárás 2007-ben. A megbeszélésről, amelyen Tóth a törvényesség látszata érdekében felvetett néhány megoldási javaslatot, hangfelvétel készült. A projektvezetőt és a titkárt már jogerősen elítélték ugyanezen ügyben sikkasztás és magánokirat-hamisítás miatt. Másodfokon a Debreceni Törvényszék hatályon kívül helyezte a 2014-es ítéletet, és az eljárást elévülés miatt megszüntette. Harmadfokon a Debreceni Ítélőtábla járt el 2016-ban, itt azonban úgy ítéltek, hogy a cselekmény nem évült el: új, érdemi másodfokú tárgyalás lefolytatására kötelezték a törvényszéket.
A jogerős ítéletet Tóth József elfogadhatatlannak nevezte, és felülvizsgálati kérelemmel fordul a Kúriához.



