A Magyar Ügyvédi Kamara üdvözli, hogy a kormány benyújtotta az Országgyűléshez a polgári perrendtartásról szóló törvényjavaslatot.
Ismert, a múlt pénteken nyújtották be az Országgyűlésnek a törvényjavaslatot. Trócsányi László igazságügyi miniszter ennek kapcsán azt mondta, a cél olyan perrendtartás megteremtése, ahol az eljárásban azok, akik a bíróság előtt eljárnak, nagyfokú felelősséget viselnek, fontos a perelhúzódások megakadályozása. Szintén kiemelte, széles körű konzultációt folytattak a szabályozásról, megalapozott munka folyt a minisztériumban, a 2013 óta zajló folyamat eredménye a törvényjavaslat. Ennek része, hogy létrehoznának egy önálló közigazgatási felsőbíróságot, amely azonban a Kúria alá tartozna. Az ellenzék emiatt támadta a koncepciót, mondván, a kormány pártkatonákkal akarja feltölteni ezt az ágazatot.
Pénteken négy párttal egyeztettek a témában, a Fidesz, a KDNP, a Jobbik és az LMP képviseltette magát, az MSZP nem. A tanácskozás után a Fidesz közölte, a javaslat célja a közigazgatás hatékonyabb működése, és sajnálatosnak nevezték, az MSZP arra sem vette a fáradtságot, hogy részt vegyen a többpárti egyeztetésen, és úgy közölt valótlanságokat az igen terjedelmes tervezetről, hogy azokat vélhetően el se olvasta.



