Az ország jelentős mennyiségű villamosenergia-importra szorulhat húsz éven belül. Persze ezt nagyban befolyásolják a jövőben megvalósuló erőművi fejlesztések. Erre a szakértők szerint a leállított egységek pótlása miatt van szükség, és csak másodsorban a villamosenergia-igények növekedése okán.




