Együttműködés a minőségi magyar mézért

Gazdaság
  • 2016.01.20. - 00:51

A minőségi magyar méztermelés védelme és a mézhamisítás elleni összehangolt fellépés érdekében együttműködési megállapodást kötött tegnap a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) és az Országos Magyar Méhészeti Egyesület (OMME).

A dokumentumot a két intézmény képviseletében Oravecz Márton, a Nébih elnöke és Mészáros László, az OMME elnöke látta el kézjegyével – közölte a Nébih. A közlemény szerint a hivatal és a méhészeti egyesület a vásárlók és a hazai mézpiac védelme érdekében egyaránt kiemelten fontosnak tartja a méhészeti szakágazat megerősítését, az alacsony minőségű, esetlegesen hamisított importtermékek hatékonyabb kiszűrését, valamint az illegális, mézhamisítással összefüggő tevékenységek visszaszorítását.

Az együttműködés kiterjed az ellenőrzési célok közös meghatározására, a vizsgálatokat támogató autentikus magyar mézek adatbázisának kialakítására, valamint a mézminőséggel, a növényvédelemmel és a méhegészségüggyel kapcsolatos problémák feltárására és megoldásainak elősegítésére. A Nébih az OMME-t a magyar méhészek országos érdekképviseleti szerveként ismeri el, amely – kiemelt koordináló szereplőként – segíti a hatóságot az ágazatban megjelenő jogsértések elleni fellépés hatékonyabbá tételében. Az OMME 2005 óta mézellenőrzéseket végez, 2015 őszén kezdte meg a hamisítás elleni vizsgálatait új módszer alkalmazásával. Az eredményekről kapott tájékoztatást követően indított hatósági vizsgálatsorozat alapján valamennyi kifogásolt tétel forgalmazását felfüggesztették.
Reklám