Folytatódik a menhelyi kutyák ivartalanítása, az ebrendészeti telepek és az állatmenhelyek korszerűsítése az idén.
Az államtitkár hangsúlyozta: az állatok iránti felelősség tudatosítását szolgálja egyebek mellett a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) által indított Szabad a gazdi program, ami a menhelyi kutyák örökbe fogadására helyezi a hangsúlyt a kutya vásárlásával szemben. A Vigyél Haza Alapítvánnyal pedig egy, a kutyatartás szabályait és a felelős állattartás gyakorlati megvalósítását összefoglaló kiadványon dolgozik közösen a Nébih.
Nyitrai Zsolt stratégiai társadalmi kapcsolatokért felelős miniszterelnöki megbízott jelezte: 2010 óta különböző pályázatok útján csaknem hárommilliárd forint került a természet- és állatvédő szervezetekhez. Sótonyi Péter, az Állatorvostudományi Egyetem rektora bejelentette: az egyetemen az idén állatvédelmi szakállatorvos képzés indul.



