Dvorák-est a Nemzeti Filharmonikusokkal

A Stabat Mater a Zeneakadémián

Kultúra
  • 2018.02.19. - 00:27

Február 21-én a Zeneakadémián a Stabat Mater című Dvorák-oratóriumot adja elő a Nemzeti Filharmonikus Zenekar, Carlo Montanaro vezényletével. Az est szólistái Váradi Zita szoprán, Vörös Szilvia mezzoszoprán, Brickner Szabolcs tenor és Kovács István basszus énekművészek lesznek, és a Nemzeti Énekkar is közreműködik.

Az együttes közleménye szerint a komponista a kislánya halála után írta meg a művet, premierje Prágában volt 1880-ban, az első külföldi bemutatója pedig három évvel később Londonban. Ez teremtette meg a zeneszerző külföldi hírnevét. Dvorák a Szűz Mária keresztfa előtti fájdalmát megörökítő középkori éneket tíz tételre osztotta, teljes oratóriummá bővítve. Mint az együttes közleménye rámutat, a kompozíciót az 1960-as évektől szinte alig játszották, de a Dvorák-életmű újrafelfedezése visszahelyezte az őt megillető helyre a kórusreper­toárban, és ma már Dvorák legjobb egyházzenei munkájának tartják.
Reklám