Az Európai Bizottság arról tájékoztatta a magyar kormányt, hogy jóváhagyta a paksi erőmű kapacitásfenntartásáról szóló szerződést a műszaki tartalmat illetően - közölte Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter tegnap délutáni sajtótájékoztatóján.
A paksi atomerőmű bővítéséről Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Vlagyimir Putyin orosz elnök 2014. január 14-én írt alá együttműködési megállapodást. A fejlesztési program két új atomerőművi blokk megépítését tartalmazza.



