Tizenöt éves futamidejű, változó kamatozású kötvény kibocsátását valósította meg a Befektető-védelmi Alap (Beva).
A Beva a jegybanktól még júliusban vett fel száztízmilliárd forintnyi, három hónapos áthidaló kölcsönt, amelyből nyolcvannyolcmilliárdot fordított a fiktív Quaestor-kötvények tulajdonosainak kártalanítására, a fennmaradó részt pedig a Buda-Cash és a Hungária ügyfelei kapják meg.
A Portfólió szerint várhatóan a kötvénytörlesztéshez igazítják majd a díjfizetési rendszert a Bevánál, amely a díjkulcsot a mostani 0,45 ezrelékről akár három ezrelékre emelné.



