Országos hálózattá fejlesztenék a másfél éve indult börtönrádiózást az első ilyen hazai médium elindítói – hangzott el a témáról rendezett konferencián, amelyen bemutatták a brit gyakorlatot is.
A budapesti brit nagykövetségen rendezett eszmecserén előadást tartottak a műfajt a szigetországban meghonosító rádiós újságírók is, akik elmondták, hogy a rádiót először az egyik fiatalkorúak börtönében indították el, hogy ezzel is megpróbálják visszaszorítani az ott tomboló erőszakot. Később a brit közszolgálati média, a BBC is felkarolta az ötletet, és immár az ország összes börtönében sugároznak adást a nap huszonnégy órájában. Az újságírók az egyik legérdekesebb esetként említették, hogy az egyik adásban sikerült egy asztalhoz ültetni egy gyilkosság áldozatának szüleit és emberölés miatt elítélt fogvatartottakat.



