Péntek este elmaradt a Négy Nemzet elnevezésű tornán a jég használhatatlansága miatt a Magyarország–Koreai Köztársaság jégkorong-mérkőzés.
A szövetség még este közleményben reagált a helyzetre, jogi lépéseket kilátásba helyezve a helyszín, a Tüskecsarnok, illetve annak üzemeltetője ellen. Szombat délelőttre az illetékesek elhárították a hibát, meg tudták rendezni az olaszok elleni találkozót. Ezen a magyar válogatott nagyszerű teljesítményt nyújtva, kiütéses győzelmet aratott. A péntek estére tervezett találkozó előtti bemelegítésnél két magyar lövés nyomán kitört a palánk egyik üvegtáblája, majd a pálya közepén a jéggel akadtak problémák: a multifunkciós csarnokban egy röplabdaháló rögzítő rúdjának helyén dudor keletkezett, amit a bírók veszélyesnek ítéltek. Nem engedték elkezdeni a mérkőzést, így a játékosok 25 perccel a tervezett kezdés után levonultak a jégről. A felület rendbetételére és fagyasztására tett kísérletek után a játékvezetők többször konzultáltak, és a két csapatkapitány is megvizsgálta a jeget. Ám mivel változatlanul veszélyesnek ítélték az illetékesek, így végül mintegy másfél órás várakozás után meccs nélkül kellett hazatérnie a Tüskecsarnokba kilátogató, felettébb csalódott 1823 nézőnek.
Szombatra sikerült orvosolni a problémákat, így le tudták játszani a torna utolsó mérkőzését. (A Magyarország–Dél-Korea meccset terminusnehézségek miatt nem pótolták-pótolják.)
Ezen a magyar csapat 7-1-re legyőzte az olaszokat, góljait Sarauer (7.), Szabó D. (16.), Hári (26., 58.), Nagy G. (31.), Pozsgai (47.) és Vas J. (49.) ütötte. A tornán a minden meccsüket megnyerő kazahok végeztek az élen, a Jarmo Tolvanen szövetségi kapitány által irányított magyar együttes a második helyen zárt.



