Bölcsődéssel végzett itthon a gyilkos kór

Krónika
  • 2016.12.29. - 01:56

Egy bölcsődés gyermek veszítette életét karácsonykor agyhártyagyulladás miatt az egyik budapesti kórházban, s a főképp csecsemőkre, valamint a kamaszokra veszélyes betegség így már nyolc áldozatot követelt az idén Magyarországon.

A kisgyermek a tünetek jelentkezése után egy nappal hunyt el. Megírtuk, ugyancsak járványos agyhártyagyulladás gyanúja miatt rendeltek el vizsgálatot Borsodban, ahol egy huszonkét hónapos gyermek halt meg a mentőautóban kórházba szállítás közben. A baktérium okozta betegség néhány tucat fiatalt fertőz meg évente hazánkban, tavaly kilenc áldozata volt.

Reklám