A Szent Péter-bazilikában mutatott be misét tegnap Ferenc pápa a családról szóló rendes püspöki szinódus előtt.
Ferenc pápa kijelentette, hogy az egyház nem ítélkezik, hanem „tábori kórházként” és „jó szamaritánusként” ápolja a „sebzett emberiséget”. Arra kérte a püspököket, hogy tanácskozásukon az igazság keresését a szeretettel párosítsák. Rámutatott arra, hogy a mai emberiség nagyon erősnek érzi magát, viszont súlyos drámája a magányosság. A magukra hagyott időseket, az özvegyeket, a házastársuktól elhagyott nőket és férfiakat, a háború és üldözés elől menekülő migránsokat említette, azokat, akik úgy érzik, senki sem érti és hallgatja meg őket, a „selejt kultúráját” hirdető fogyasztói társadalom áldozataivá váló fiatalokat.
Erdő Péter bíboros, a vatikáni püspöki szinódus főrelátora az M1-nek nyilatkozva tegnap az emberiség számára a fejlődés és a jövő nagy ígéretének nevezte, hogy a fiatalok nagy része jó családot szeretne. A bíboros szerint a püspöki szinódus három nagy tervezett témája az ősi jezsuita módszert követi, miszerint láss, ítélj, cselekedj.



