Alkotmánybírósághoz fordult Székely László ombudsman az Országos Bírói Tanács (OBT) ügyében. Közben megszüntették azt a pert, amelyet egy bíró indított Handó Tünde, az Országos Bírósági Hivatal (OBH) elnöke ellen.
A Győri Törvényszék közben megszüntette azt a pert, amelyet Vasvári Csaba, az OBT egyik tagja indított Handó Tünde ellen. Az OBH elnökét többször is kritizáló, a Pesti Központi Kerületi Bíróságon ítélkező Vasvári azért fordult munkaügyi bírósághoz, mert sérelmesnek tartotta, hogy nem nevezték ki az általa megpályázott bírói álláshelyre. Határozatában a másodfokú bíróság az OBH álláspontjával egyezően megállapította, hogy a Handó Tündét elmarasztaló elsőfokú ítélet megalapozatlan volt és a pert már első fokon meg kellett volna szüntetni. Az OBH közleményében emlékeztet, hogy ez már a második per, amit Vasvári elveszített a sikertelen pályázata kapcsán. „A mai döntéssel egy hosszú, és a sajnálatos sajtóvisszhangja miatt a bíróságok tekintélyének csorbítására alkalmas vita zárult le megnyugtató módon. Magyarország bíráinak kiválasztása törvényesen és szakmai szempontok alapján történik” – írta az OBH.



