Az Ágyúsok kilőtték a Moszkvát

Előnyt jelentett a hazai pálya az Európa Liga negyeddöntőjében

Sport
  • 2018.04.07. - 00:16

Mind a négy pályaválasztó előnyt szerzett a labdarúgó Európa Liga negyeddöntőjének első mérkőzésein. Köztük Gulácsi Péter csapata, az RB Leipzig is. A magyar válogatott kapus kiválóan védett az Olympique Marseille elleni találkozón, nem kapott gólt (1-0).

Ugyanakkor a lipcseieknek, ahogyan edzőjük, Ralph Hasenhüttl is mondta, „nagyon meleg lesz a marseille-i visszavágó”. Az OM közönsége fanatikus, szinte belehajszolja csapatát a győzelembe. A francia gárda a mostani Euró­pa Liga-sorozatban az eddigi hét hazai mérkőzéséből hatot megnyert, csak az RB Salzburggal játszott döntetlent. Könnyűnek tűnő helyzetben van az Atlético Madrid, amely kétgólos előnyhöz jutott a Sporting CP ellen. A Lazio 4–2-re megverte a mostani sorozatban eddig még veretlen RB Salzburgot, így elképzelhető, egy-egy német, spanyol, olasz és angol csapat lesz az elődöntőben. Az Arsenal fél lábbal már ott van, miután Ramsey és Lacazette két-két góljával, szenzációs, ötgólos első 35 perc után az Ágyúsok kiütötték a CSZKA Moszkvát. Wenger mégis szomorú volt: lehet, hogy hetekre kidőlt a sorból a térdsérülést szenvedett Henrih Mhitarjan. Európa Liga, negyeddöntő, 1. mérkőzések. RB Leipzig–Olympique Marseille 1-0, SS Lazio–RB Salzburg 4-2, Atlético Madrid–Sporting CP 2-0, Arsenal–CSZKA Moszkva 4-1.
Reklám