Többször is járt a környező országokban az elmúlt években a külföldre látogató magyarok fele – derült ki a K&H biztos jövő indexéből. alkalmával.
Az utazási szokásokat vizsgáló kutatás szerint a 30 és 59 év közöttiek nyolcvan százaléka legalább egyszer volt nyaralni külföldön vagy belföldön az elmúlt három évben. A pihenni vágyók legnépszerűbb célpontja az utóbbi években Ausztria volt. Az országot a megkérdezettek fele többször is úti céljának választotta, míg a válaszadók 47 százaléka Horvátországot kereste fel gyakrabban. Szlovákia esetében pedig negyvenszázalékos volt azok aránya, akik többször is jártak ott az elmúlt három évben. A hazánk keleti felében élők inkább Romániát és Lengyelországot említették úti célként, míg Horvátország az ötvenes korosztály 64, a nyugat-magyarországiak 60 százaléka körében a legnépszerűbb. A fővárosiak főként Spanyolországba és Olaszországba utaznak, a megyeszékhelyeken élők pedig Görögországot választják. A K&H felméréséből az is kiderült, hogy az utazók kilencven százaléka köt külföldi útjára utasbiztosítást, 17 százalék azonban csak hosszabb vagy távolabbi utazások



