Arsene Wenger távozik az Arsenal kispadjáról

A londoni klub hivatalos honlapján köszönt el a francia menedzsertől

Sport
  • 2018.04.20. - 11:00

Az angol élvonalban szereplő Arsenal bejelentette, hogy az 1996 óta a csapatot irányító Arsène Wenger a szezon végén lemond menedzseri posztjáról.

A francia menedzser szurkolókhoz eljuttatott közleményében azt írta, most érzi azt, hogy itt az ideje, hogy felálljon a kispadról. Kiemelte, hogy mindig a legnagyobb elkötelezettséggel irányította a klubot, és köszönetet mondott az együttes stábjának, játékosainak, illetve a szurkolóknak. 

A klub többségi tulajdonosa, Stan Kroenke Wenger távozásával kapcsolatban azt írta, hogy a mostani az egyik legnehezebb időszak az Arsenal történetében. Megköszönte a francia menedzser folyamatosan kiemelkedő teljesítményét a csapatnál, és kiemelte, hogy aki csak szereti a futballt, hálás az ő munkájáért, mert egy ilyen korszak soha nem ismételhető meg. 

Vieira lehet Wenger utódja
A Daily Mail információi szerint a francia mester helyét a kispadon honfitársa, Patrick Vieira veheti át. 
A 41 éves, 107-szeres francia válogatott Vieira 1996 és 2005 között játszott az Arsenal színeiben. 2011-ben fejezte be pályafutását. Ezt követően a volt középpályás a Manchester City ificsapatánál kapott edzői állást, 2016-ban pedig a New York City FC irányítását vette át. Vieirával a kispadon az amerikai csapat évről évre jobban teljesít, jelenleg is veretlenül vezetik az MLS keleti konferenciájának tabelláját.
Olasz sajtóértesülések szerint a Juventus vezetőedzője, Massimiliano Allegri is azon esélyesek közé tartozik, akik angol élvonalbeli klub vezetését átvehetik.
Az angol fogadóirodák pedig a legkevesebb pénzt Carlo Ancelotti vagy Thomas Tuchel londoni munkába lépése esetén fizetnék a fogadóknak.

Arsène Wenger 1996 óta irányította az Arsenalt, ez idő alatt 3 Premier League-címet ünnepelhettek, 7 FA kupa-győzelmet, és egy BL-döntő résztvevői is voltak 2006-ban. Ő az egyetlen menedzser a Premier League-ben, aki veretlenül végzett az első helyen: a 2003–2004-es idényben az Arsenal egyszer sem kapott ki a PL-ben. Wenger 823 mérkőzésen dirigálta az Arsenalt a PL-ben, ebből 473 találkozót megnyert, s 151-et elvesztett (199 döntetlen mellett).

Lemondását az utóbbi időben egyre több szurkoló várta, hiszen az elmúlt években kevés jó eredményt és több értelmetlennek tűnő döntést is hozott, ezért a fanok a #WengerOut hashtaggel üzentek neki. A klub közösségi oldalain azonban most a hála mellett az aggodalom is jelen van, a drukkerek aggódnak, mi lesz a nagy menedzser nélkül. Nemsokára kiderül...

Wenger távozásának hírére sokan megszólaltak, a rivális Liverpoolt irányító Jürgen Klopp azt mondta, a francia szakember nemcsak az Arsenal történetének legjobb menedzsere, hanem az a személy, aki megváltoztatta a játék képét a szigetországban.

Az angol válogatott korábbi kapusa, David Seaman, a klub legendája szerint ez egy rendkívül szomorú nap az egyesület életében.

Elismerően nyilatkozott az egyik legnagyobb rivális Manchester United korábbi kiválósága, Gary Neville is:

"Arsene Wenger építette fel azt a csapatot, ami a legjobb volt, amely ellen valaha is játszottam Angliában. Az az 1998-as együttes hihetetlen volt, talán a legnagyobb dicséret, hogy miattuk kellett megváltoztatnunk a játékunkat." - mondta.

Reklám