Áprilisban érkezik a téli rezsitámogatás

Kevesebb lesz a gázszámla

Belföld
  • 2018.03.12. - 02:28

A kormány ma tárgyal a távhővel fűtők téli rezsicsökkentését szabályozó rendeletről, amely alapján a szolgáltatók az áprilisi számlákban érvényesítik a tizenkétezer forintos támogatást – jelentette be Kósa Lajos, a megyei jogú városok fejlesztéséért felelős tárca nélküli miniszter.

Hozzátette, a kérdésben egyeztetést tartottak a szolgáltatók szövetségével, valamint az energiahivatal, a nemzeti fejlesztési és a nemzetgazdasági tárca képviselőivel is. Ismert, a kormány a február végi, már­cius eleji rendkívüli hideg időjárás miatt döntött úgy, hogy tizenkétezer forintos támogatást ad a családoknak. A legtöbben a gázszámlán keresztül kapják meg e segítséget, 650 ezer háztartásnál a távhő rezsijében érvényesítik a támogatást. Kósa egy kérdésekre válaszolva elmondta, az ellenzéki pártok felelősségének tartja azoknak a „bizniszpártoknak” a működését, amelyek csak a pénzszerzés érdekében indulnak a választáson, egyébként pedig nem is léteznek. Németh Szilárd, a Fidesz alelnöke szerint azok támadják és próbálják hitelteleníteni a téli rezsicsökkentést, akik kormányon nemhogy csökkentették volna, hanem folyamatosan emelték a rezsit. Aláhúzta: a szocialisták 2002-es hatalomra kerülésük előtt azt ígérték, nem lesz gázáremelés, majd kormányra kerülve tizenöt alkalommal emelték a gáz árát.
Reklám