A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) bevételeinek öt-tíz százalékos emelkedését várja az idén - mondta Darabos Tamás főigazgató.
A főigazgató jelezte: a többség fegyelmezetten fizeti a tagdíjat, a nótorius nem fizetőkkel szemben ősszel fellépést terveznek a NAV-val. Darabos hangsúlyozta: gyakorlatilag teljes az országos agrárkamarai nyilvántartás, a tagok minden egyes befizetett tagdíjforint után két forintot kapnak vissza szolgáltatásként. A kamara, falugazdászok közreműködésével, a gazdák támogatási kérelmeinek benyújtásában, az őstermelői igazolványok intézésében is segít, de gazdálkodással kapcsolatos szaktanácsadási feladatokat is ellát.



