Adócsalást is jelenthet a feketekassza

Belföld
  • 2015.09.24. - 05:16

Feljelentést tesz az ügyészségen a Fidelitas az MSZP VIII. kerületi szervezetének gazdálkodása ügyében – közölte a Fidesz ifjúsági társszervezetének elnöke.

Böröcz László felidézte, a Magyar Idők írt a lap birtokába került februári az MSZP VIII. kerületi szervezetének tanácskozásáról készült hangfelvételről, amelyen részt vett Katona Tamás pártigazgató is. A felvételen Komássy Ákos kerületi elnök azt mondja, a szervezet „feketekasszájából” finanszírozták 2014-ben azokat a kiadásaikat, amelyeket nem tudtak bizonylattal fedezni. A Fidelitas elnöke szerint ha a felvétel valódi, az MSZP-nek feljelentést kellett volna tennie az ügyben. „Mivel az MSZP ezt nem tette meg, a Fidelitas ezt helyettük fogja megtenni” – mondta. A politikus szerint az ügyben felmerülhet adócsalás, költségvetési csalás gyanúja is.

Reklám