Andrea Bocelli (Erdő Péter bíboros mellett) ingyenes koncertet adott a Szent István-bazilikában szombat este. Az olasz tenorista A Danubia zenekarral és a Marcello Rota által vezényelt Vox Humana kórussal, valamint Anastasiya Petryshak hegedűművésszel a szeretet szépségéről és csodáiról énekelt.

Bocelli a népeket, vallásosokat és kultúrákat összehozni kívánó Il Grande Mistero - A család evangéliuma, az emberiesség iskolája napjainkban című programsorozat keretében ad koncerteket Európa legszebb és legnagyobb templomaiban. Az operaénekes a nagy sikerű krakkói, barcelonai és lisszaboni szereplése után lépett fel Budapesten, ahol főleg vallási témájú darabokat, többek között Händel-, Mozart-, Schubert- és Rossini-műveket adott elő. Andrea Boccellit a világon mindenhol az olasz énekművészet egyik legjelesebb képviselőjeként tarják számon, a belcantótól a verismóig terjedő hangja több mint nyolcvanmillió hanglemezen hallható, számos elismerést kapott már, 2010 óta csillaga van a hollywoodi Hírességek Sétányán. Aire Sacra című albuma minden idők legnagyobb példányszámban eladott klasszikus zenei lemeze lett, amelyet szólóművész készített. Neve egybeforrt a hátrányos helyzetűek megsegítésével, alapítványa a társadalmi kirekesztés miatt nehéz helyzetbe került embereken segít.



