Nem akartam megölni őket, de úgy alakult, hogy megtettem – védekezett a bíróságon a román Valentin Ion, aki beismerte, hogy 2013 májusában meggyilkolta a hollandok Európa-bajnok, olimpikon női röplabdázóját, Ingrid Vissert, valamint élettársát, Lodewijk Severeint.
A klub tulajdonosa, Juan Cuenca azonban nem akart fizetni, ezért 1200 eurós előleggel felbérelte Valentin Iont, hogy ölje meg Visseréket. A román férfi brutális módon agyonverte a sportolót és élettársát, majd feldarabolta és egy közeli faluban elásta a tetemeket. A Marca beszámolt arról, hogy az ügyész szerint előre kitervelt kettős gyilkosság történt, ezért ötvenéves börtönbüntetést kért a klubtulajdonosra és a gyilkosra.



