Lépnie kell a kormánynak, és akár törvénnyel vagy törvényekkel kell megakadályoznia a Soros-terv végrehajtását, a „bevándorlásszervező” Soros-hálózat veszélyes tevékenységét – jelentette ki Puskás Imre szombati tájékoztatóján.
Puskás Imre hangsúlyozta, ahol tömegesen megjelentek az illegális migránsok, mint például az olasz, a francia, a spanyol, a svéd, az osztrák vagy a német településeken, ott megszűnt a mindennapok biztonsága, nőtt a bűncselekmények száma, a nők elleni erőszak. „Ezért a Fidesz és a KDNP, csatlakozva a polgármesterek felhívásához, arra biztatja, kéri a képviselő-testületeket, határozatban utasítsák el a Soros-tervet, az illegális bevándorlók betelepítését, továbbá a bevándorlást szervező irodák létrehozását” – mondta a szóvivő. Kitért arra, az ellenzékre nem lehet számítani a települések megvédésében sem. Puskás emlékeztetett, a baloldal támadta a pénteki tanácskozást, a Momentum és az Együtt aktivistái Soros-álarcban jelentek meg, kifejezve, hogy „kinek a zsebében van” ez a két szervezet. Megjegyezte, a konferencián egyetlen ellenzéki polgármester sem vett részt, ami azt mutatja, nincs az országban jobbikos, DK-s, szocialista vagy LMP-s polgármester, aki fontosnak érezné, hogy kiálljon településéért.



