Raúl Fernández, a Trackhouse-Aprilia spanyol versenyzője nyerte meg a szombati sprintversenyt a gyorsaságimotoros-világbajnokság Holland Nagydíján.
A király kategória (MotoGP) asseni féltávú viadalán meglepetésre a szatelit csapatok pilótái emelkedtek ki, hiszen a második helyen - sorozatban harmadszor az idényben - az istálló másik motorosa, a japán Ogura Aj végzett, míg a harmadik a ducatis VR46 színeiben az olasz Fabio Di Giannantonio lett.
Az összetett világbajnoki pontversenyben éllovas Marco Bezzecchi - aki a múlt héten Csehországban nem vehetett részt a főversenyen, mivel a sprintben történt bukása után megütött egy pályabírót - a negyedik helyen ért célba. A gyári Aprilia olasz klasszisa ezzel növelte előnyét.
Eredmények (a sorozat honlapja alapján):
printfutam, (13 kör, 59, 046 km) a dobogósok:
1. Raúl Fernández (spanyol, Trackhouse-Aprilia) 20:05.31 perc
2. Ogura Aj (japán, Trackhouse-Aprilia) 0.362 másodperc hátrány
3. Fabio Di Giannantonio (olasz, VR46-Ducati) 0.794 mp h.
A vb állása: 1. Marco Bezzecchi (olasz, Aprilia) 186 pont, 2. Jorge Martín (spanyol, Aprilia) 177, 3. Di Giannantonio 164







