Abbász Aragcsi iráni külügyminiszter telefonbeszélgetéseket folytatott szaúdi, török, iraki és egyiptomi kollégájával.
Irán külügyminisztere a beszélgetés során azt mondta külföldi kollégáinak, hogy Izraelnek teljesen le kell állítania a Libanon elleni támadásait – írja a Reuters.
Abbász Aragcsi azt is kijelentette, hogy a háború lezárásáról szóló keretmegállapodás végrehajtását az Egyesült Államok kezdeményezte.
Trump vasárnap a közösségi médiában azt nyilatkozta, hogy a hétvégi izraeli légicsapásnak Bejrútban „nem lett volna szabad megtörténnie”.







