A visegrádi országok képviselőivel egyeztetett a külügyminiszter

A megbeszélés középpontjában a magyar elnökség

Krónika
  • 2026.06.15. - 18:44
Cikk borítókép
Orbán Anita külügyminiszterNurPhoto via AFP/Christian Marquardt

Orbán Anita külügyminiszter a visegrádi országok (V4) külügyi képviselőivel egyeztetett Luxemburgban, az uniós Külügyek Tanácsa ülése alkalmából hétfőn.

A miniszter a Facebook-oldalán számolt be a találkozóról és azt írta, a megbeszélés középpontjában a magyar elnökség, a június 23-án Magyarországon megrendezésre kerülő V4-találkozó előkészítése, valamint a visegrádi országok előtt álló közös feladatok álltak.

„Öröm volt látni, hogy cseh, lengyel és szlovák partnereink is nyitottan és konstruktívan fogadták a V4-együttműködés új lendületbe hozását” - tette hozzá Orbán Anita.

Reklám