Nem rossz jel, hogy az Európai Unióban vita folyik arról, ki képviselje az uniót az Oroszországgal folytatandó lehetséges párbeszéd során - jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője újságíróknak csütörtökön Moszkvában.
„Már az a tény is, hogy szakértői megbeszélések folynak erről, valószínűleg nem rossz jel. Néhány hónappal ezelőtt Európában még ilyen megbeszélések sem voltak” - mondta. Peszkov szerint Moszkva felfigyelt az EU-ban elhangzottakra, egyebek között Alexander Stubb finn elnök kijelentésére, amely szerint kapcsolatot kell fenntartani Moszkvával.







