Nagy-Britannia atom-tengeralattjárót küldött az Arab-tengerre

Az információk szerint a tengeralattjáró az Arab-tenger északi részén, a Hormuzi-szoros közelében tartózkodik

Külföld
  • 2026.03.22. - 23:02
Cikk borítókép
A HMS Anson tengeralattjáróAFP/Handout/Ministry of Defence (United Kingdom)

A brit Királyi Haditengerészet HMS Anson nevű atom-tengeralattjárója, amely Tomahawk cirkálórakétákkal van felszerelve, behajózott az Arab-tengerre – írja a Daily Mail, katonai forrásokra hivatkozva.

A cikk megjegyzi, hogy a HMS Anson 1,6 ezer kilométeres hatótávolságú Tomahawk rakétákkal és Spearfish nehéz torpedókkal van felszerelve.

A lap megjegyzi, hogy a tengeralattjáró érkezése a Közel-Keletre egybeesett azzal, hogy a brit miniszterelnök, Keir Starmer beleegyezett abba, hogy az Egyesült Államok brit katonai bázisokat használhasson a Hormuzi-szorosra irányuló iráni célpontok elleni csapásokhoz - írja az oroszhirek.hu.

Reklám