Nehéz kérdésben döntött a bukaresti alkotmánybíróság.
Durván túlszaporodtak a medvék Erdélyben és a Kárpátok túlfelén, ezért nemrégiben az RMDSZ benyújtott egy törvényjavaslatot, amely a duplájára emeli a kilövési kvótát. Mint a kolozsvári Főtér cikkében olvasható, a hírre válaszul valamikor május közepe táján Nicușor Dan államelnök a tőle megszokott módon óvást emelt a törvény ellen az alkotmánybíróságon. Szerinte ugyanis az aránytalan intézkedés, mert a medvepopuláció nagyságát nem állapították meg elég tudományosan.
A gyakran szélsőséges kommunikációba csúszó vita azóta is tart. Aztán az alkotmánybíróság döntése is megérkezett. A talárosok kerek perec kijelentették: a kvóta és az erre vonatkozó törvény nem alkotmányellenes, így báran ki lehet iktatni idén és jövőre azt a 859-859 mackót az életből.







