A zöld tea napi fogyasztása segít megelőzni a májbetegségeket, állapították meg japán kutatók. A Food & Function című folyóiratban megjelent tanulmány szerint ez az ital csökkenti a zsírlerakódást a májban, javítja a lipid-anyagcserét és helyreállítja a bélflóra egyensúlyát.
A hagyományos „nyugati” étrendet utánzó étrenddel etetett rágcsálókon végzett kísérletek azt mutatták, hogy a zöld tea rendszeres fogyasztása csökkentette a zsírok és a májkárosító enzimek szintjét, valamint elősegítette a trigliceridek kiürülését a szervezetből.
Továbbá az ital csökkenti a Firmicutes/Bacteroidetes mikrobiális arányt , amely gyakran emelkedett az elhízás és az anyagcserezavarok esetén. A tudósok megjegyzik, hogy a zöld tea hatékony megelőző intézkedés a zsírmáj és a kapcsolódó anyagcserezavarok ellen.







