A transzzsírokat, telített zsírokat, hozzáadott cukrot és sót tartalmazó termékek kockázatot jelentenek a szív egészségére – figyelmeztetett M. Belousova endokrinológus.
A szakember szerint a gyorséttermi ételek, az édességek és a zsíros húsok fogyasztása hozzájárul a plakkok kialakulásához az erekben. A csomagolt gyümölcslevek, a szénsavas italok és a pékáruk a túlzott cukortartalom miatt növelik az elhízás kockázatát – írja az RT .
Továbbá a sós ételek túlzott fogyasztása magas vérnyomáshoz vezet. Ilyen élelmiszerek például a kolbászok, konzervek, feldolgozott élelmiszerek, savanyúságok, snackek és szószok. Szív- és érrendszeri betegségekben szenvedőknek az orvosok rostban és mikrotápanyagokban gazdag ételek választását javasolják.







