Egy endokrinológus felsorolta azokat az ételeket, amelyek károsak a szívre

Kockázatot jelentenek

Életmód
  • 2025.10.12. - 08:42
szív
Képünk illusztrációAFP/Science Photo Library/SKX/Science Phot/Sebastian Kaulitzki

A transzzsírokat, telített zsírokat, hozzáadott cukrot és sót tartalmazó termékek kockázatot jelentenek a szív egészségére – figyelmeztetett M. Belousova endokrinológus.

A szakember szerint a gyorséttermi ételek, az édességek és a zsíros húsok fogyasztása hozzájárul a plakkok kialakulásához az erekben. A csomagolt gyümölcslevek, a szénsavas italok és a pékáruk a túlzott cukortartalom miatt növelik az elhízás kockázatát – írja az RT .

Továbbá a sós ételek túlzott fogyasztása magas vérnyomáshoz vezet. Ilyen élelmiszerek például a kolbászok, konzervek, feldolgozott élelmiszerek, savanyúságok, snackek és szószok. Szív- és érrendszeri betegségekben szenvedőknek az orvosok rostban és mikrotápanyagokban gazdag ételek választását javasolják.

Reklám