Veszélyes a szemre, ha éjszaka koromsötétben bámulja a telefonját, mondta T. Pavlova szemész a Shot Proverkának.
Ez látásvesztéshez vezethet. Különösen veszélyeztetettek azok, akiknek speciális szemszerkezetük van – szűk, szögletes a szemüregük. Ilyen embereknél az írisz elzárhatja a szemfolyadék elvezetését, ha nincs elegendő fény.
Továbbá, magyarázta az orvos, egy kütyü képernyőjének fénye zártzugú glaukóma rohamát válthat ki. Késlekedő kezelés esetén a megnövekedett szemnyomás miatt a látóideg elhalhat. Ebben az esetben a látás nem állhat helyre, vonta le a következtetést az orvos.







