Ezért érdemes sétálni evés után

Kis lépés az embernek…

Egészség
  • 2025.04.30. - 08:29
séta, mezítláb
Vegyünk néhány mély lélegzetet, tartsunk szünetet pár percre. Tegyen egy nyugodt sétátAFP/Phanie/Burger | AFP/Phanie/Burger

Sokan átélik az étkezések utáni fáradságot, azonban azt csak kevesen tudják, hogy a tudomány jelenlegi állása szerint ennek kezelése a legjobb megoldás egy kiadós séta – írja a News Medical legújabb cikkében.

Szinte mindenki átélte már életében azt, amikor egy kiadós étkezés után hirtelen majd leakar csukódni a szeme. A köznyelvben csak „kajakóma” néven emlegetett jelenség azonban egy tudományosan is elismert állapot, hiszen az étkezések után vércukorszintünk még akkor is megemelkedik, ha egyébként nem vagyunk cukorbetegek. 

Ennek a kezelése azonban egyszerűbb, mint azt sokan gondolnák, hiszen egy kiadós séta is elég lehet a kellemetlen állapot megszüntetésére.

A friss tanulmányok szerint az étkezés utáni séta segít beindítani emésztésünket és anyagcsere folyamatainkat, ezzel pedig segíti vércukorszintünket is. Ennek részben az az oka, hogy az étkezés során szervezetünkben felhalmozódó tápanyagok egy része – főként a cukor – ilyenkor izmainkba vándorol, ezzel pedig tehermentesíteni tudja szervezetünket.

A cukor hasznosításában pedig úgy fest a vázizmaink elől járnak, ezeket pedig szerencsére éppen a séta közben használjuk a legtöbbet.

Érdemes lehet tehát beiktatni egy egészségügyi sétát étkezéseink után, hiszen ahogy azt a szakemberek már évek óta hangsúlyozzák, étkezésünkkel és életmódunkkal tehetünk a legtöbbet egészségünk megőrzése érdekében.

Reklám