Volt, nincs turulmadár

Ellopták egy felvidéki emlékműről

Bűnügy
  • 2025.03.08. - 22:49
Cikk borítókép
AA | A

A szobrot kilenc éve helyezte el az emlékmű tetején a helyi önkormányzat.

„Hallatlan dolgok történnek körülöttünk! Leverték és ellopták a bényi I. Világháborús emlékmű csúcsáról a bronz turulmadarat” – írta Facebook-oldalán Orosz Örs, szlovákiai magyar politikus.

A szoborral kapcsolatban elmondta, hogy az már egy másolat volt, mert az eredeti eltűnt a háború után. A most eltűnt bronzszobrot 9 éve helyezte el az emlékmű tetején a helyi önkormányzat.

A politikus arra kéri követőit, osszák meg a bejegyzését, és értesítse őt, aki látott valamit.

Reklám