A túlzott sófogyasztás súlyos egészségügyi következményekkel járhat. Ez veszélyes mind a magas vérnyomásos betegek, mind az abszolút egészséges emberek számára. A szakember most meghatározta az optimális napi sóbevitelt – írta meg a Pravda.
Alexander Myasnikov szerint a napi só mennyisége nem haladhatja meg a 3 grammot. Ennek a normának a rendszeres túllépése vagy hiánya negatívan befolyásolhatja a test állapotát.
Ez különösen fontos a magas vérnyomásban, szívbetegségben szenvedők, túlsúlyos és 50 év felettiek számára. Fennállhat a vérnyomás, az anyagcsere, a víz- és sóegyensúly, valamint a vese- és egyéb testrendszeri problémák kialakulásának veszélye.
– Miért csodálkozunk akkor, hogy ennyi szívbetegséggel küzdő ember van? – háborodott fel az orvos.







