Különös óévbúcsút tartottunk

Belföld
  • 2021.01.02. - 01:02
Cikk borítókép
Különös óévbúcsút tartottunkMH/Purger Tamás | MH/Purger Tamás

Kiürült terekkel, kényszerűen bezárt szórakozóhelyekkel és zajos utcabálok nélkül búcsúzott a 2020-as esztendő.

A koronavírus-járvány jelentősen átírta a családi körben tartott bulikat is, hiszen legfeljebb tíz ember ünnepelhetett egy légtérben közösen. A településeken rendőrök és katonák járőröztek, s igazoltatták az itt-ott feltünedezőket. A helyzet fonákságát jelzi, hogy bár éjfélkor is szinte mindenütt teljes erőből működött az ünnepi díszkivilágítás, nem igen akadt senki, aki gyönyörködjön benne. Ostromállapot – teljes fénypompában. Bízzunk benne, hogy 2021 december 31-én már felszabadultabban ünnepelhetünk.

Reklám