„Vigyázzunk egymásra, maradjunk otthon!”

Krónika
  • 2020.03.20. - 21:32

Látványos videó jelent meg az Összefogás Magyarországért nevű Facebook-oldalon. Az animációs kisfilmben szemléletesen mutatják be, miért fontos a koronavírus-járvány megfékezéséhez, hogy minél többen maradjunk otthon akkor is, ha tünetmentesek vagyunk.

Hiába nem észlelünk magunkon tüneteket, észrevétlenül is továbbadhatjuk a kórokozókat, ezért érdemes kerülni minden olyan társas érintkezést, ami nem elengedhetetlenül szükséges. Ha így teszünk, jelentősen lassíthatjuk a vírus terjedését, csökkentve azoknak a betegeknek a számát, akik egyszerre szorulnak kórházi kezelésre, ezáltal pedig azoknak a száma is csökkenthető, akik nem élik túl a járványt - hangsúlyozzák a videóban.

Reklám