Oda viszik a segítséget, ahol baj van

A Katolikus Karitász székesfehérvári raktárfejlesztése az értékválasztás melletti egyértelmű kiállást mutatja

Ajánló
  • 2020.03.12. - 01:00
Cikk borítókép
Spányi Antal megyés püspökMH/Bodnár Patrícia | MH/Bodnár Patrícia

Az 1991-ben újraszervezett Katolikus Karitász oda viszi a segítséget, ahol baj van – jelentette ki Spányi Antal római katolikus megyés püspök a szervezet székesfehérvári logisztikai központjának tegnapi átadásán.

A Karitász elnöke hangsúlyozta: ehhez a munkához megfelelő háttér is kell, ezért vált szükségessé a bruttó 236 millió forintból megépült logisztikai központ létrehozása, amely segíti a hátrányos helyzetűek körülményeinek javítását és a segélyek célba juttatását.

Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára kiemelte: ha a karitatív szervezeteknek nincsenek jó minőségű intézményeik, nehezebb karitatív munkát végezniük, éppen ezért a kilenc legnagyobb szervezet 4,5 milliárdból újított fel, illetve épített új létesítményt. Aláhúzta, az elmúlt években tucatnyi hasonló raktár épült az országban, reményei szerint a következő uniós ciklusban ötmilliárd forint áll majd rendelkezésre e célra.

Vitályos Eszter, az Emmi európai uniós fejlesztéspolitikáért felelős államtitkára elmondta, hogy a Karitász 650 millió forintot nyert el az Emberi erőforrás fejlesztési operatív programban, ebből a székesfehérvárin kívül Felsőzsolcán is épült egy raktár, felújítottak és új funk­ciót adtak egy épületnek Pécsett, és szociális célú eszközöket, gépjárműveket szereztek be.

Fülöp Attila, az Emmi szociális ügyekért felelős államtitkára rámutatott: a szervezet és a kormányzat között évek óta stabil és jó a kapcsolat, ezért a beruházás mellett az éves működést is segítik, idén 132 millió forinttal. Cser-Palkovics András (Fidesz) a város polgármestere kiemelte, hogy a fejlesztés az értékválasztás melletti egyértelmű kiállást mutatja.

Reklám