Nagyon „nagy” hír robbant kedden reggel a hazai médiában. Konkrétan az egyik bulvárlapban, Ittasan vezetett Szalai Ádám címmel.
A magas labdát maga a válogatott focista ütötte le villámgyorsan a saját közösségi oldalán, megvilágítva gaz tettének részleteit. Miszerint elektromos robogóval, egy családi vacsora után, amelyen egy pohár bort fogyasztott (elfeledte, hogy itthon zéró tolerancia van) igazoltatták. Elnézést kért, a bírságot kifizette, sajnálja, a hibáját megbánta. Azért felvetette, miként is szivároghatott ki a hír a rendőrségi eljárást nem eredményező ügyről. A hozzászólóknak volt pár ötletük, kinek jöhetett kapóra tízezer forintért eladni az infót a bulvárnak. Ami aztán pár óra alatt bejárta a magyar sajtó legmélyebb bugyrait, és a magyar sportolókat előszeretettel elkaszálni igyekvő balmédiában olyan torz cikkek születtek, miszerint részegen vezetett, és elkapták. Mintha legalábbis valami bűnöző lenne. Még jó, hogy az embereket nem lehet ilyen könnyen manipulálni. Szalai Ádám oldalát ellepték a pozitív megnyilvánulások: „Nagyon remélem, hogy novemberben lesz ok több pohár bor elfogyasztására is!”, „No para, legalább látszik, hogy mennyire odafigyelnek Rád! Remélem Wales után is sokat fogunk inni.”, „Csak autogramot szeretett volna a Police.”, „Sajnos nagyon sok emberben genetikailag kódolva van az irigység és a rosszindulat.”, „Egészségedre! A győztes sajtótájékoztatóra majd ne felejts el robogóval érkezni!” Akkor lapozzunk. Ádám hibázott, megbüntették, megbánta, s maga adott hírt róla. Nincs itt semmi látnivaló. (MK)



