Elődöntős a férfi kardcsapat

Sport
  • 2019.06.22. - 13:56
Cikk borítókép
Szatmári András, Decsi Tamás, Szilágyi Áron és Gémesi Csanád a düsseldorfi vívó-Európa-bajnokság férfi kard csapatversenyén, legjobb nyolc közötti mérkőzés előtt 2019. június 22-énMTI/Illyés Tibor | MTI/Illyés Tibor

Könnyed győzelemmel elődöntőbe jutott a magyar férfi kardcsapat szombaton a düsseldorfi vívó Európa-bajnokságon.

A magyarok második kiemeltként a negyeddöntőben kezdtek a 12 együttest felvonultató mezőnyben, de nem az ukránok, hanem az őket meglepetésre búcsúztató britekkel szemben. A négyesből Szilágyi Áron, Szatmári András és Gémesi Csanád vívott, Decsi Tamás a pást mellett segített. A mérkőzés kimenetele nem volt kérdéses, a britek távol álltak attól, hogy még nagyobb meglepetést okozzanak, a magyarok kilenc párharcból nyolcat megnyertek, egyet pedig Szatmári döntetlenre hozott William Dearyvel.

Az elődöntőben az oroszokat legyőző román csapat lesz az ellenfél.     

Eredmények:

negyeddöntő: 
Olaszország-Georgia 45-44
Németország-Franciaország 45-40
Románia-Oroszország 45-42
Magyarország - Nagy-Britannia 45-28

Reklám