Az uniós tagállamok többsége és az Európai Bizottság is elismerte a magyar javaslatra útjára indított Bioeast kezdeményezés jelentőségét a mezőgazdasági kutatás-fejlesztés terén – jelentette ki Nagy István agrárminiszter az uniós mezőgazdasági miniszterek informális tanácskozásán, Bukarestben.
Az Agrárminisztérium (AM) tájékoztatása szerint Nagy István arra hívta fel a figyelmet, hogy a fenntartható mezőgazdasági termelésben a biomassza alapú gazdálkodás egyre nagyobb szerepet fog betölteni. Hazánk alapvető érdeke, hogy kiaknázza az ebben rejlő lehetőségeket. Kelet-Közép-Európa – Magyarország is – biomasszában gazdag terület, ennek a kapacitásnak nagy része azonban még mindig kevéssé hasznosított. A magyar javaslatra útjára indított – és 11 térségbeli tagállam által támogatott – Bioeast kezdeményezés olyan eszköz, amelyen keresztül a kelet-közép-európai tagállamok fokozhatják teljesítményüket és jelentős uniós kutatás-fejlesztési forrásokhoz juthatnak a mezőgazdaságban – tette hozzá Nagy István.




