Azonnali hatállyal átcsoportosított a kormány négymilliárd forintot a kormányhivatalokhoz, mivel a környezet- és természetvédelmi felügyelőségek ide kerültek át az agrártárcától.
A döntés előzménye, hogy a kormányhivatalokhoz került a természetvédelemmel kapcsolatos igazgatási terület. Befejeződött a Hortobágyon az a 250 milliárd forintos fejlesztés, amelyből a vadló és az őstulok tartási körülményeit jelentősen javították. Az állattartó telepet az Európai Unió és a magyar költségvetés százszázalékos finanszírozásával fejlesztették, megteremtették a természetvédelmi kezelési célból tartott állatállomány növelésének feltételeit.



