Nyolc, tartós élelmiszerekkel, továbbá gyógyászati segédeszközökkel megpakolt kamion indult tegnap Budapestről Kárpátaljára, valamint a Kárpátokon túlra.

A civil- és karitatív szervezetek, egyházak, önkormányzatok és a kormány összesen százmillió forint értékű adományát Soltész Miklós, az Emmi államtitkára (képünkön jobbra, Écsy Gábor Karitász-vezetővel) indította útnak az M3-as Logisztikai Központból. A politikus példaértékűnek nevezte, hogy a néhány hónapja közzétett felhívásra a Karitatív Tanács tagjai azonnal jelentkeztek, majd további három szervezet lépett be a felajánlások gyűjtését koordinálók közé. A százhuszonhat tonnányi adomány szétosztásában több határon túli szervezet és a Református Szeretetszolgálat is részt vesz.



