Elfogadta az atomenergia hazai alkalmazásának biztonságáról szóló 2012. és 2013. évi jelentéseket az Országgyűlés gazdasági bizottsága tegnap – közölte az MTI.
A jelentés megállapította, hogy az érintett hazai létesítmények a tervekben és az engedélyekben meghatározott módon működtek, a hatósági ellenőrzések során feltárt hiányosságok nem veszélyeztették a nukleáris biztonságot, és a környezeti kibocsátási határértékeket sehol nem lépték túl. A kiégett fűtőelemek és radioaktív hulladékok biztonságos kezelését szolgáló közösségi keret létrehozásáról szóló Európai Atomenergia Közösség (Euratom) irányelv átültetése volt 2013 egyik legfontosabb eseménye – folytatta az államtitkár, és hozzátette, hogy abban az évben is az üzemeltetési feltételeknek megfelelően működtek a nukleáris létesítmények.
A Paksi Atomerőműben folytatódtak a biztonsági felülvizsgálatok, amelyek során, valamint az egyes blokk üzemidejének meghosszabbítása kapcsán előírt biztonságnövelő intézkedéseket végrehajtották – ismertette Aradszki András.
A jelentés kitér a 2013-ban a püspökszilágyi radioaktívhulladék- feldolgozó és -tároló üzemben történt, a munkavállalókra vonatkozó dóziskorlátokat meghaladó sugárterhelésre, amely a lakosságot nem veszélyeztette.



