Országszerte folyamatosan zajlik az első világháborús emlékművek felújítása.
A kiemelt projektek között olyanok is megvalósultak, mint a Lajta Monitor Múzeumhajó átadása, valamint a Petőfi Irodalmi Múzeum és a Nemzeti Múzeum időszakos kiállításai, és itt említhető a májusban megnyíló nagyszabású tárlat a megújult Várkert Bazárban is. Az idén folytatódó rendezvénysorozatban újfent lehetőség nyílik pályázati úton civilszervezetek, önkormányzatok és közintézmények számára, hogy bekapcsolódhassanak az eseményekbe.
Idekapcsolódik, hogy a napokban az MH Hadkiegészítő és Központi Nyilvántartó Parancsnokság szervezésében felkészítő tanfolyam indult a hadisírgondozó tiszteknek. A honvédek először a debreceni temetőkben található hősi sírokat és háborús emlékeket látogatták meg, majd a Honvédelmi Minisztérium szakmai irányításával, a Hadisírgondozó Német Népi Szövetséggel és helyiekkel közösen a Hajdú-Bihar megyei Berekböszörményben vettek részt egy második világháborús hősi sír feltárásában. A földmunkák során öt magyar honvéd földi maradványai kerültek elő, akiknek az azonosítása és újratemetésük előkészítése jelenleg is folyik.



