Megmenekült Soroksár

Labdarúgás

Sport
  • 2015.04.24. - 09:35

A Vasas-szurkoló (is) különleges lény, és mindenekelőtt veszélyes. Az utóbbi évtizedekben fél Európát feldúlta már, amerre járt, halálhörgés, szenvedés és rom maradt utána.

Soroksár eddig a szerencsés városrészek közé tartozott, mivel elkerülte az angyalföldi horda. A hétvége közeledte azonban kézzelfogható közelségbe hozza a helyi lakosság evakuálásának lehetőségét is. A tettre kész magyar rendőrség – amely bárhol és bármikor képes egy kis spontán sünözésre – azonban közbelépett, és megakadályozta, hogy a XIII. kerületi veszedelem végigsöpörjön Pest legdélebbi részén. A legegyszerűbb megoldást választotta, és ezzel minden veszélyt kizárt, elhárított: úgy döntött, hogy a Soroksár–Vasas NB II.-es bajnoki labdarúgó-mérkőzésre nem mehetnek be nézők. A BRFK rendészeti helyettese közölte a Soroksári Sport Club Kft. vezetésével, hogy a Szamosi Mihály Sporttelep centerpályáján „sportrendezvények megrendezéséhez közbiztonsági szempontból nem járulok hozzá”. Az ok állítólag, hogy a mérkőzések napján vért ivó és olykor állatáldozatot is bemutató Vasas-szurkolók a parkolóból felvehető kövekkel súlyos veszélyforrást jelentenek. Pedig Vancsa Miklós, a Vasas FC ügyvezető igazgatója az elmúlt hetekben minden tőle telhetőt megtett, hogy a nézők láthassák a mérkőzést, de a bürokráciával s jogszabályokat mereven betartó jogalkalmazóval szemben esélye sem volt. Aki nálunk egy kis magányra vágyik hétvégenként, az már egy ideje focimeccsre jár, hatalmas a csönd a stadionokban. A soroksáriaknak azonban most más helyszínt kell találniuk az egyedülléthez, a meditáláshoz.

Reklám