Sokat csökkenhet az adósságmutatónk

Jövőre jár le a 2008-as IMF–EU-hitel utolsó, másfél milliárdos részlete, továbbra is a lakossági forintfinanszírozás lesz előtérben

Gazdaság
  • 2015.03.28. - 05:52

Ha a költségvetési hiány nulla lenne, ami nincs túl messze a mostani deficitszinttől, a forintban számolt államadósság már nem növekedne. Utóbbi azt jelentené, hogy új forrás bevonására sem lenne szükség – jelentette ki lapunknak Barcza György, az Államadósság-kezelő Központ (ÁKK) vezérigazgatója, aki szerint a magasabb növekedésnek és a feszes költségvetési gazdálkodásnak köszönhetően a tervezettnél is alacsonyabb lehet a 2015-ös adósságráta. A szakember az elmúlt egy hónap brókerbotrányai kapcsán azt mondta: a lakossági állampapír az egyik legkedveltebb megoldás – a biztonság miatt.

Reklám