Hazánkba érkezik vasárnap Thomas Melia demokráciáért és emberi jogokért felelős amerikai helyettes külügyi államtitkár.
Thomas Melia többször is járt már hazánkban, tavaly novemberben pedig interjút adott az ATV-nek. Akkor hangsúlyozta, hazánk sikere Washingtonnak is érdeke. „Kizárólag jót kívánunk Magyarországnak, és hogy sikeres legyen, stabil alapokon álló, gyarapodó ország, békében a szomszédaival, a nemzetközi közösségbe ágyazva” – fogalmazott. Mint mondta, szívesen találkozna valamikor Orbán Viktor miniszterelnökkel Budapesten vagy bárhol máshol, hogy „úgy beszélgessenek mint régen”.
Az interjú készítésének idején a média kiemelten kezelte a kitiltási botrányt, ezzel kapcsolatban Melia azt mondta, van együttműködés „az Egyesült Államok és az EU között a demokráciát és korrupciót érintő kérdésekben”, azt mondta, sok európai ország osztja a Magyarországgal kapcsolatos aggodalmaikat; ezeket kétoldalú tárgyalásokon hozták szóba a partnereik.



