A nigériai elnök, Goodluck Jonathan kampányrendezvényének keretében járt Gome városának egyik stadionja közelében, ahol az elnök távozását követően három perccel robbant fel egy autóba rejtett pokolgép.
Szemtanúk szerint a merényletnek egy halálos áldozata van, heten megsebesültek, az egyik szemtanú pedig azt is tudni véli: a robbanás helyi idő szerint délután három óra tíz perckor történt az épület parkolójában.
A támadást egyelőre senki nem vállalta magára.
A Boko Haram nevű iszlamista szervezet szinte naponta követ el robbantásos merényleteket az afrikai országban, ahol február 14-én parlamenti és elnökválasztást tartanak.



