Alonso és Button a McLarennél

Megvan a jövő évi Forma 1-es pilótalista

Sport
  • 2014.12.11. - 15:08

Immár hivatalossá vált, hogy Fernando Alonso és Jenson Button lesz 2015-ben a Mclaren pilótapárosa. Magnussen is marad, de csak tartalékpilótaként.

mclaren
Fotó: McLaren
 Napok óta halogatták a bejelentést a McLarennél, így keltve még nagyobb sajtófigyelmet az istálló választása körül. Ma végre hivatalossá tették, hogy a kétszeres világbajnok Fernando Alonso mellett Jenson Buttont tartják meg második pilótának – miután a brit beleegyezett a radikális fizetéscsökkentésbe. Meglepetést okozott a hír, hogy Button 2016-ig írt alá az istállóval, pedig a legtöbben úgy vélték, csak egy éves szerződét ajánlanak majd a 2009-es vb-győztesnek. Az idei szezonban a McLarennel versenyző Kevin Magnussent is megtartja a csapat, de csak tartalékpilótaként számítanak rá jövőre. Ami a 33 éves Alonsot, a nagy visszatérőt illeti, öt év után hagyta ott a Ferrarit a McLaren kedvéért. Utóbbi istállónál már eltöltött egy évet, 2007-ben azonban komoly vitái voltak a vezetőkkel és az akkor újonc pilótatársával, az azóta kétszeres vb-győztes Lewis Hamiltonnal.

Ron Dennis csapatfőnök elmondta: büszke rá, hogy a McLarennek lesz a legerősebb pilótapárosa 2015-ben. Az istálló életében újdonság lesz az is, hogy jövőre már Honda-motorokkal versenyeznek.

A száguldó cirkusz jövő évi felállása ezzel a bejelentéssel teljes lett, bár a Caterham istálló még befektetőket keres. Ha sikerül pénzt szerezniük, akkor akkor a Nemzetközi Automobil Szövetség kivételes engedélyének köszönhetően az idei autójával rajthoz állhat a következő idényben. A Marussia azonban már biztosan nem szerepel a 2015-ös világbajnokságon. 

Forrás: MTI, nso.hu

Reklám